RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

"Bir gecede 10 bin kişi kayboldu"

YazarMesaj
ßy_€L€kTroO
Özel Üye
Özel Üye
ßy_€L€kTroO

Başarı Puanı : 6556
Rep Puanı : 13
Yaş Yaş : 33
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrenci

"Bir gecede 10 bin kişi kayboldu" Empty
MesajKonu: "Bir gecede 10 bin kişi kayboldu"   "Bir gecede 10 bin kişi kayboldu" Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 10:18 am

Sürgündeki Uygur lideri Rabiya Kadir, Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde bu ay başında meydana gelen olaylar sırasında başkent Urumçi'de bir gecede yaklaşık 10 bin kişinin kaybolduğunu iddia etti.
Rabiya Kadir, Japonya'yı ziyaretinin ikinci gününde düzenlediği basın toplantısında, "Urumçi'de yaklaşık 10 bin kişi bir gecede kayboldu. Nereye gittiler? Öldülerse neredeler?" diye sordu.

Olayların ardından Amerikan hükümetinin tutumundan ise şaşkınlık ve hayalkırıklığı duyduğunu söyleyen Kadir, "ABD'nin yanıtı biraz mesafeliydi. Şaşırdım ve hayalkırıklığına uğradım" dedi.

ABD'de sürgünde yaşayan Kadir, buna karşın Amerikan yönetiminin tutumunda bir değişiklik beklediğini sözlerine ekledi.

Çin makamlarından yapılan resmi açıklamalara göre, 5 Temmuz'da Urumçi'de Uygurlar ile Çin'de etnik çoğunluğu oluşturan Hanlar arasında patlak veren şiddet olaylarında 197 kişi öldü.

"Bir gecede 10 bin kişi kayboldu"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sana " Yar " Diyorum " Yaram " Kanıyor..
» "Galatasaray sahaya yenmek için çıkar"
» "50 milyon dolar verseler F.Bahçe'ye gitmem"
» "'Beşiktaşlıyım' diyen futbolcuyu almak ezikliktir"
» "Bizim lobimiz değil, camiamız güçlü"