RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Okçu gol ziyafeti sözü verdi!

YazarMesaj
ßy_GiTaRisTt
Admin
Admin
ßy_GiTaRisTt

Başarı Puanı : 1304
Rep Puanı : 10
Yaş Yaş : 35
İş/Hobiler İş/Hobiler : GiTaRisTt

Okçu gol ziyafeti sözü verdi! Empty
MesajKonu: Okçu gol ziyafeti sözü verdi!   Okçu gol ziyafeti sözü verdi! Icon_minitimePtsi Haz. 01, 2009 3:20 pm

Fenerbahçe'nin İspanyol forveti Daniel Güiza, 2009-2010 sezonunda taraftarlarına Kadıköy'de gol ziyafeti sözü verdi.. Semih'le "çift forvet oynayabilseydik daha iyi olurdu" diyen golcü oyuncu artık özel hayatıyla değil futboluyla anılmak istediğini kaydetti..Fenerbahçe Dergisi'nin haziran ayı sayısında röportajı yer alan Güiza, sarı-lacivertli ekipte iyi geçmeyen ilk sezonunda, takımların ortaya koyduğu futbola alıştığını ifade ederek, ''Taraftarlarımız da bizler gibi geçmişte kalanları düşünmesinler. Önümüzdeki sezon dünyanın en iyi taraftarına sahip Fenerbahçe'de ve özellikle atmosferiyle ünlü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gol ziyafeti vereceğim. Buna söz veriyorum'' şeklinde iddialı açıklama yaptı.

Geçmişin hesabını yapmanın kimseye faydası olmadığını, 2009-2010 sezonunda nasıl daha iyi olacaklarının hesabını yapmaları gerektiğini anlatan Güiza, ''Benim durumum özellikle bu ilk sezonumda tek forvet oynamamla ilgiliydi. Eğer Semih ile sürekli çift forvet oynayabilseydik daha farklı olabilirdi'' diyerek şöyle devam etti:
''Aragones Türkiye'de olsa da olmasa da ben Fenerbahçe'ye gelecektim. Gazeteler bu sezon boyunca Aragones vatandaşını kolluyor gibi söylemlerin içinde oldu. Ama bunlar doğru değil. Bunun sistemle ilgisi olduğunu söylemek istiyorum. Geldiğim yerde kontraatağa yönelik oynuyordum. Fenerbahçe'ye geldikten sonra bu değişti. Tek forvet ile önde ve arkada olmak gibi bir zorunluluk oluştu. Çünkü önde kuracağınız baskıdan sonra arkaya dönmek, savunmaya yardım etmek forveti her zaman yorar. Bir golcü her zaman yanında ikinci bir forvet görmek isteyebilir. Eğer arkadan gelenlerin desteği ve geriye dönüşleri tam olabiliyorsa o zaman gol atmak, oyun kurmak kaçınılmaz olur. Benim durumum özellikle bu ilk sezonumda tek forvet oynamamla ilgiliydi. Eğer Semih ile sürekli çift forvet oynayabilseydik belki daha farklı olabilirdi. Çünkü ne yaparsanız yapın tek forvetli bu sistemde birçok maçta zaten takımınızı eksik bırakmış oluyorsunuz.''

Türkiye'de uyum sorunu yaşamadığını, rahat bir kişiliğe sahip olduğu için daha çok İstanbul'da gezindiği yerlerde görüntülendiğini, hakkında sürekli gece hayatıyla ilgili haberlerin yapıldığını anlatan İspanyol futbolcu, ''Artık özel hayatımla değil futbolumla anılmak istiyorum. Yeni sezon bu düşüncelere sahip bir Güiza, Fenerbahçe seyircisinin önünde olacak'' dedi.

Okçu gol ziyafeti sözü verdi!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ana Sözü Dinlememek
» Resimli Günün Sözü
» Panucci hayat verdi!
» Milan Baros söz verdi
» ASELSAN kaybetti. Azerbaycan askeri ihaleyi İsrail'e verdi