RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Şeytan Namaza Kaldırır Mı ?

YazarMesaj
ßy_€L€kTroO
Özel Üye
Özel Üye
ßy_€L€kTroO

Başarı Puanı : 6556
Rep Puanı : 13
Yaş Yaş : 33
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrenci

Şeytan Namaza Kaldırır Mı ? Empty
MesajKonu: Şeytan Namaza Kaldırır Mı ?   Şeytan Namaza Kaldırır Mı ? Icon_minitimeCuma Mayıs 29, 2009 9:45 am

Bir gün Hz. Muaviye’yi şeytan namaza kaldırır. Hz. Muaviye şaşkınlıkla neden kaldırıldığını sorar: Şeytan ona şu ibretâmiz cevabı verir: “Ben şeytanım. Geçen gün birisi sabah namazını kaçırdı. Kalktığında öyle bir “of” etti ki, onun nedameti yüzü suyu hürmetine Allah pek çok kimseyi bağışladı. Seninki de öyle olur diye korktum ve onun için seni namaza kaldırdım.”
Evet, günahlara karşı ciddi bir nedamet hissi, o günahın açtığı boşlukları kapatabilir. Aksi takdirde açılan gayyalar her zaman bizi içine çekip yutabilir. Bundan dolayıdır ki, çok dikkatli yaşama mecburiyetindeyiz. Çünkü, insan hayatında “kabz u bast”lar sürekli olarak birbirini takip eder ve onu hep boşlukların etrafında gezdirirler.
Çarşıda gözünüz bir harama iliştiğinde, hemen anında mescide gidip, iki rekat namaz kılmalı.. bir an kahkahayla gülme gafletinde bulunulduğunda, derhal bir kenara çekilip tevbe edilmeli.. zira, unutulursa kalır, kalır ve katmerleşir. Zamanla da Rabb ile irtibat, kesilir ve o günahzede kendini dalâlet ve inhirafların ağında bulur.

memba adlı kitaptan alıntıdır

Şeytan Namaza Kaldırır Mı ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hido: Türkiye'yi ayağa kaldırır
» Dişi Şeytan
» Şeytan'ın Bilgisayarı!... :)
» Yemekte Besmele ve Şeytan
» Bermuda Şeytan ÜÇgenİnİn Sirri ÇÖzÜldÜ!!