RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

2014 FIBA İspanya'da

YazarMesaj
ßy_€L€kTroO
Özel Üye
Özel Üye
ßy_€L€kTroO

Başarı Puanı : 6556
Rep Puanı : 13
Yaş Yaş : 33
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrenci

2014 FIBA İspanya'da Empty
MesajKonu: 2014 FIBA İspanya''da   2014 FIBA İspanya'da Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 10:45 am

FIBA Yönetim Kurulu, yapılan kapalı oylama sonrasında İspanya'nın 2014 Dünya Şampiyonası’nı düzenleme hakkını kazandığını açıkladı.

İsviçre'nin Cenevre şehrinde iki gündür devam eden FIBA Yönetim Kurulu Toplantısı'nın bugünkü en önemli gündem maddesi 2014 FIBA Dünya Şampiyonası'na evsahipliği yapacak olan ülkenin belirlenmesi olurken, yapılan oylama sonunda aday ülkerlerden İspanya, şampiyonayı düzenleme hakkını kazandı.

FIBA Yönetim Kurulu, aday ülkelerin yaptığı sunumların ardından yapılan kapalı oylama sonrasında İspanya'nın 2014 Dünya Şampiyonası’nı düzenleme hakkını kazandığını açıkladı.

Cenevre’de bugün öğleden sonra aday ülkeler sunumlarını gerçekleştirdi. İlk olarak İtalya, daha sonra ise İspanya ve Çin adaylık sunumlarını gerçekleştirdiler.

Aday ülkelerin sunumlarının tamamlanmasının ardından kapalı oylamaya geçildi. Oylama sonrasında Çin elenirken, İtalya ve İspanya finale çıkan ülkeler oldular. Kullanılan 19 oyun 11’ini almayı başaran İspanya, 2014 Dünya Şampiyonası’nın ev sahipliğini elde etti.

Bu sonuçla birlikte İspanya, VIP konukların katılımı ile düzenlenecek görkemli bir törenle organizasyon bayrağını Türkiye'de gerçekleştirilecek olan 2010 Dünya Şampiyonası kapanış seremonisinde devralacak ülke olmaya hak kazandı.

2010 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası, 2014 yılında İspanya'nın Madrid, Bilbao, Granada, Las Palmas ve Seville şehirlerinde yapılacak.
24.05.2009
Kaynak : DHA

2014 FIBA İspanya'da
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Galatasaray Bayan Basketbol Takımı Fiba Eurocup Yarı Final Klibi
» 2011-2012-2013-2014 Takvimleri