RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak

YazarMesaj
Su-Perisi
Özel Üye
Özel Üye
Su-Perisi

Başarı Puanı : 3436
Rep Puanı : 1
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrençi

Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak Empty
MesajKonu: Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak   Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 8:38 pm

baslat/calistir/regedit i aciyor duzen menusunden bul diyoruz ve ardindan "powerdownaftershutdown" yazin ve arama butonuna basin.

buldugu kayiıt anahtariınin uzerine cift tiklayin ve oradaki degeri "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

veya bu yolu izleyin;

hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon klasorundeki, sag tarafda yazili olan

"powerdownaftershutdown"a cift tiklayin ve degerini "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

denetim masasindan "guc secenekleri"ne cift tiklayin acilan pencerede "apm" diye bir sekme varsa orayada tiklayin,

apm secenegini etkinlestir ve tamam ile onaylayin.

yani denetim masası/guc secenekleri/apm/apm secenegini etkinlestir.

yada biostan gelismis guc yonetimini acacaksiniz. ve bilgisayarinizin bir daha kapanmama gibi bir problemi kalmiyacaktır..

alıntı..

Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şeytan'ın Bilgisayarı!... :)
» Parsanda Bilgisayarı Kapatma Yazılımı 2.0
» Windows Vistada Yazı Bulanıklığını (ClearType Yumuşatması) Kapatmak