RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yatay Geçiş / Dikey Geçiş

YazarMesaj
Su-Perisi
Özel Üye
Özel Üye
Su-Perisi

Başarı Puanı : 3436
Rep Puanı : 1
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrençi

Yatay Geçiş / Dikey Geçiş Empty
MesajKonu: Yatay Geçiş / Dikey Geçiş   Yatay Geçiş / Dikey Geçiş Icon_minitimePtsi Ekim 18, 2010 11:32 am

YATAY GEÇİŞ
Açıköğretim fakültelerinde kayıtlı öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun, fakülte bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar. Bu fakültelerinde okuyan öğrenciler, örgün yükseköğretime de geçiş yapamazlar.

DİKEY GEÇİŞ
- Açıköğretim fakültesinin 2 yıllık önlisans programında öğretim gören öğrenciler ÖSYM'ce yapılan dikey geçiş sınavına katılarak, örgün öğretime geçiş yapabilirler.
- Son sınıfta bulunan öğrenciler ile mezun olanlar, bu sınavlara ilan edilen süre içerisinde başvurarak katılabilirler.
- Meslek yüksekokul mezunları ile Açıköğretim Önlisans programlarından mezun olanlar, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültelerine dikey geçiş yapabilirler.
- Bu öğrenciler her yıl yapılan ilanları izleyip, süresi içinde dikey geçiş başvurusu yapabilirler.

Yatay Geçiş / Dikey Geçiş
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» html Yatay çizgiler
» Vbulletin 4.0'a Geçiş Rehberi