RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Açıköğretim (AÖF) Kayıt Tarihleri ve Bilgiler

YazarMesaj
Su-Perisi
Özel Üye
Özel Üye
Su-Perisi

Başarı Puanı : 3436
Rep Puanı : 1
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrençi

Açıköğretim (AÖF) Kayıt Tarihleri ve Bilgiler Empty
MesajKonu: Açıköğretim (AÖF) Kayıt Tarihleri ve Bilgiler   Açıköğretim (AÖF) Kayıt Tarihleri ve Bilgiler Icon_minitimePtsi Ekim 18, 2010 11:17 am

AOF
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakülteleri (AÖF)'nde internet başvuru ve kayıt işlemleri 23 Eylül 2009'da başlıyor.

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

Açıköğretim'e (AÖF) Kayıt Tarihleri ve Genel Bilgiler

Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, üniversitesinin uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adayların kayıt işlemleri 23 Eylül - 20 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılacak.

Kayıtların, http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ adresinden internet başvuru ve AÖF bürolarından kayıt olmak üzere iki aşamalı yapılacağı bildirildi.

Anadolu Üniversitesi 5806 sayılı Kanundan yararlanarak Kayıt Yenileme ile ilgili bildirisi.

5806 sayılı Kanundan yararlanarak 2009-2010 Öğretim yılı Güz yarıyılında kayıt yenileyecek öğrenciler kesin kayıt sırasındaki tercihleri doğrultusunda;

I. a) Başarısız oldukları derslerden devam hakkı talep etmiş olanlar, halen kayıtlı öğrencilerin devam edecekleri derslere kayıt olacaklardır. (Bir derse bir defadan fazla devam edilemeyeceği daha önce duyurulmuştu. Derse devam eden ancak “DZ” notu alan öğrencilere o ders için sınav hakkı verilmeyecektir.)

b) Sadece sınav hakkı kullanacak öğrenciler ilgili dersin “af sınav grubuna” kayıt olacaklardır.

II. Bazı derslerden devam bazı derslerden de sınav hakkı talep eden öğrenciler ise devam etmek istedikleri dersleri normal ders programından, sınav hakkı kullanacakları dersleri ise af sınav grubu derslerinden seçerek kayıt olacaklardır.

Öğrenciler devam koşulunu yerine getirmedikleri yıllık dersler için programlarında yer alan yıllık derslere Güz dönemi başında I ve II nolu maddelere uygun olarak kayıt yaptıracaklardır.

Öğrenciler, devam etmek istedikleri derslerden haftalık ders programında çakışma var ise sadece birine devam edebilecek, çakışan diğer dersi ise açıldığı dönemde alabilecektir.

Öğrencilerden devam etmek istedikleri veya sınavına girmek istedikleri dersler için en çok 45 ECTS kredi sınırı aranmayacaktır.

Öğrencilerin kayıtlarını yukarıda belirtilen duruma uygun olarak kontrol edip, ekle-sil haftasında düzeltme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kayıt Düzenleyicisi
» Açıköğretim sınavında skandal sorular
» Açıköğretim hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları
» Videoları proğramsız mp3 oluşturma denedim gayet güzel ve kayıt gerektirmiyor.
» ilginc bilgiler:)