RockLife Rock Metal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Şili'nin başkenti Santiago'da ATATÜRK rölyefi !

YazarMesaj
ßy_€L€kTroO
Özel Üye
Özel Üye
ßy_€L€kTroO

Başarı Puanı : 6556
Rep Puanı : 13
Yaş Yaş : 33
İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrenci

Şili'nin başkenti Santiago'da ATATÜRK rölyefi ! Empty
MesajKonu: Şili'nin başkenti Santiago'da ATATÜRK rölyefi !   Şili'nin başkenti Santiago'da ATATÜRK rölyefi ! Icon_minitimeC.tesi Haz. 06, 2009 4:33 pm

Şili'nin başkenti Santiago'nun yerel yönetimi, bir parka Atatürk rölyefi yaptırdı.

Şili'nin başkenti Santiago'da belediye, kentte yaşayan kişilerin örnek alması için bir parka, Atatürk'ün sözlerinin yer aldığı rölyefini yaptırdığı bildirildi. Söz konusu rölyef Aynur Kasabalı'nın seyahatlerden birinde ortaya çıktı. Geçen yıl bir Güney Amerika ülkesi olan Şili'ye yaptığı seyahatte ilişkin izlenimlerini, şöyle anlattı:

“Şili'nin başkenti Santiago kentinin Belediye Başkanının, kentte yaşayan kişilerin örnek alması için Apoguindo Caddesi'ndeki Novigod Parkı'na, Atatürk'ün, üzerinde bazı sözlerin de yer aldığı rölyefini yaptırdığını fark ettim. O an kendim ve Türklüğümle gurur duydum. O anı kelimelere dökmem imkansız. Zamanım kısıtlı olduğu için Belediye Başkanı ile görüşemedim. Ancak tercümanım aracıyla yetkililere sorduğumda, Atatürk'ün kentte örnek alındığı, herkesin örnek alması için de bir parka Atatürk rölyefinin konulduğunu öğrendim.”

Ayrıca Kentte Türkiye Cumhuriyeti Meydanı Ve Atatürk Kolejide Bulunuyor.
YAZININ TERCÜMESİ

Rölyef ve rölyefin bulunduğu anıt duvarın üzerindeki yazının ise kendisini daha da şaşırttığını ifade eden Kasabalı, yazıda İspanyolca, ”Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, vatanının fedakar ve sadık hizmetkarı, benzeri olmayan kahraman, insanlık idealinin canlı emsali... Bütün hayatını Türk Milletine vakfetmiş, milletine kendi ruhunu, ateşini vermiştir. Hatırası milletinin ruhunu ateşli tutan sönmez bir meşale olarak yaşamaktadır” sözlerinin yazılı olduğunu belirtti.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Şili'nin başkenti Santiago'da ATATÜRK rölyefi !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Atatürk ve Din
» Ölmez Atatürk
» Atatürk Dua Ederken
» Atatürk Oratoryosu
» Atatürk Okulu